Sari la conținut

Teamspeak vs Discord


Alma

Teamspeak sau Discord ?  

16 membri au votat

  1. 1. Daca ambele aplicatii ar fi cu plata si ar avea aceleasi preturi, ce ati alege ?

    • Teamspeak
      4
    • Discord
      12


Postări Recomandate

Teamspeak vs Discord

 

Dragi prieteni,vreau sa va stiu parerile legate de comunicarea in Gaming

Teamspeak sau Discord, exceptand faptul ca discord e free.

Sa zicem ca amandoua sunt cu plata + acelasi cost.

Ce ati alege  si de ce ?

Multumesc mult

Editat de Alma
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca discord nu ar fi free , care din ele ar fi preferat de gameri? Asta e o intrebare care noi o dezvoltam pe teamspeak :)) 

Editat de Alma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru gameri cu siguranta Discord-ul.

In primul rand nu este deloc complicat, se poate configura un server de discord in 20 minute full cu permisiuni grade canale etc, se pot trimite fisiere foarte usor, invite in jocuri, vezi fiecare ce joaca, video call, partajare ecran, call in privat, pluginuri (boti) free  (la fel ca si botii de muzica, de ex pe ts costa un bot) si multe altele, si cel mai mare big up este ca Discord este integrat in majoritatea jocurilor

  • Like 2

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Alma a spus:

Intrebarea era daca aplicatia nu era free ce ati fi ales

Reply-ul meu e raspunsul la intrebarea ta

 

Discord

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discord

              spacer.png

 

                                                                                                                                                       

 

                                                                                                                                                                                 ꜰᴏᴜɴᴅᴇʀ ᴏɴ ꜱᴜʀꜰx.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴏᴡɴᴇʀ ᴏɴ ʀᴜɴ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴀᴅᴍɪɴ ᴏɴ ᴊʙ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴀᴅᴍɪɴ ᴏɴ ᴏʟᴅᴄꜱ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

 

                                                                                                                                                                                    Discord:NEEP#5547

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discord

 

                                                                                                                                 Steam Profile /  Owner pe Jb.evict.ro                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                               𝕳𝖆𝖎 𝖒𝖆𝖎 𝖙𝖔𝖆𝖗𝖓𝖆 𝖚𝖓 𝖛𝖎𝖓 𝖘𝖎 𝖉𝖆 𝖒𝖚𝖟𝖎𝖈𝖆 𝖙𝖆𝖗𝖊, 𝖈𝖆 𝖘𝖙𝖆𝖒 𝖆𝖟𝖎 𝖑𝖆 𝖘𝖔𝖆𝖗𝖊 𝖘𝖎 𝖒𝖆𝖎𝖓𝖊 𝖑𝖆 𝖗𝖆𝖈𝖔𝖆𝖗𝖊.                        

                                                                                                  

                                                                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.04.2018 la 18:05, HATEAND a spus:

Pentru gameri cu siguranta Discord-ul.

In primul rand nu este deloc complicat, se poate configura un server de discord in 20 minute full cu permisiuni grade canale etc, se pot trimite fisiere foarte usor, invite in jocuri, vezi fiecare ce joaca, video call, partajare ecran, call in privat, pluginuri (boti) free  (la fel ca si botii de muzica, de ex pe ts costa un bot) si multe altele, si cel mai mare big up este ca Discord este integrat in majoritatea jocurilor

putea sa fie free sau nu tot discord castiga, cum a zis si hate e mult mai simplu, mult mai multe posibilitati chiar daca nu era free tot erau canale de discord, cel mai probabil si eu aveam unul si tot era mai bun ca si ts

  • Haha 1

Smecher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Pro Discord: Friendly-Interface, simplu de configurat, free.

Contra Discord: Thread-ul de voice send/recive e cam prost facut, nu ai freedom-ul care il ai si pe TeamSpeak.

 

Pro TeamSpeak: Voice Thread good, pretty simple UI pentru user.

Contra TeamSpeak: Serverul >32 costa, Complicat de configurat/administrat, grade, etc. + Ca ai nevoie si de alte aplicatii pentru management.

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...
  • Wappy a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.