Sari la conținut

Review Samsung Galaxy S9


redics

Postări Recomandate

Samsung Galaxy S9 a fost lansat recent și în România și, probabil, va fi unul din cele mai bine vândute telefoane în 2018. Deși diferă extrem de puțin față de predecesorul vârf de gamă S8, noul S9 va fi tentant mai degrabă pentru cei care caută un upgrade de la mai bătrânele S6 și S7. Am testat în detaliul noul Galaxy S9 și am să fac un review cu pro-uri și contra pentru Samsung Galaxy S9.

image-2018-03-25-22361844-0-samsung-galaxy-s9.jpg

Ce mi-a plăcut:

    + Design-ul, ergonomia bună și senzația foarte plăcută în mână. Am apreciat poziționarea cititorului de amprente pe spate, pe mijlocul telefonului
    + Audio excelent, atât pe boxele externe (da, sunt două), cât și pe căști. PLUS mufă audio de 3,5 mm.
    + Camera foto foarte bună, rapidă și constantă în rezultate
    + Video foarte bun la 4k și 1080p@60fps. Posibilitatea filmării 720p în reprize scurte la 960 de cadre pe secundă.
    + Ecranul este superb, fără doar și poate cel mai frumos la ora actuală.


Ce NU mi-a plăcut:

    - O eroare insistentă care dezactiva cititorul de amprente mult prea des. Sperăm că Samsung a reparat-o sau o va repara cât mai curând.
    - Autonomia bateriei este mică. (se descarcă repede)
    - Aplicația foto - care te scoate mereu din fereastră de compoziție pentru orice setare mică și e mult prea sensibilă la atingeri și glisări.
    - Multe din aplicațiile de pe telefon sunt în continuare dublate

 

Specificații:

 

Ecran de 6.2 inch Quad HD+ (1440 x 2960), Curved Super AMOLED, 18.5:9 (529ppi), Corning Gorilla Glass 5.

Dimensiuni de  158.1mm x 73.8mm x 8.5mm, 189g.

Pocesor Exynos 9810 Octa (4x2.8 GHz Mongoose M3 & 4x1.7 GHz Cortex-A55

Gpu Mali-G72 MP18, 6 GB Ram.

Stocare 64/128/256 GB, extensibilă cu card Micro SD până la 400 GB.

Sistem de operare Android 8.0 (Oreo).

Dual - 12 MP AF senzor, OIS, diafragmă variabilă f/1.5 și f/2.4, (2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps) + 12 MP f2.4, 2x optical zoom, 55 mm, frontală 8 MP AF (f/1.7)

Baterie de 3500mAh. (dezavantaj)

 

Alte caracteristici:

 

- cititor de amprente amplasat pe spate și scanner pentru iris.
    -
rezistent apă IP68
    - Always On Display
    - Hybrid DUAL-SIM
(Nano SIM+ Nano SIM/MicroSD).
    - jack audio 3,5 mm.
    - Fast Charging cu încărcătorul inclus în pachet.
    - Culori:
Midnight Black, Coral Blue, Titanium Gray, Lilac Purple
    - Difuzoare stereo.

image-2018-03-25-22361849-0-samsung-galaxy-s9.jpg

 

Sursa: https://economie.hotnews.ro/stiri-gadget-22361939-review-samsung-galaxy-s9-telefon-aproape-grozav.htm

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Dolixec a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.