Sari la conținut

Noul UMIDIGI S apare in magazine deja, iata pret si pareri


Hukalanux

Postări Recomandate

Noul UMIDIGI S apare in magazine deja, iata pret si pareri legate de acest nou terminal, intr-un articol recent chiar laudam putin aceasta companie si spuneam ca telefonul face parte dintr-o serie noua. Una cu care UMiDigi vrea sa atraga atentia si mai mult asupra produselor sale, telefoane mai bine lucrate si mai bine optimizate.

UMIDIGI S 4G Phablet 5.5 inch FHD Screen Android 7.0UMIDIGI S 4G Phablet 5.5 inch FHD Screen Android 7.0

Dupa ce am vazut specificatiile complete, pretul si poze cu noul produs, mi-am schimbat putin parerea, insa nu foarte mult. Ramane un telefon destul de reusit si sta bine pe hartie la detalii, ramane de vazut daca au rezolvat si vechile probleme!

 

Fix ieri telefonul a intrat si in oferta magazinului gearbest.com, pretul este de 199 USD, vine in doua variante de culoare si are doua camere foto, amplasarea acestora este oarecum atipica pentru un chinezoi 100%!

UMIDIGI S 4G Phablet 5.5 inch FHD Screen Android 7.0

Faceti cunostinta cu noul UMIDIGI S:

  • Procesor MediaTek Helio P20, 8 nuclee la maxim 2.3GHz (2.3 GHz quad-core ARM Cortex-A53 and 1.6 GHz quad-core ARM Cortex-A53) Lansat la final de 2016, 16nm, MTK 6757
  • Acest Helio P20 este si pe UmiDigi Z1, Meizu E2, ,Elephone z1, Xperia XA1, etc
  • Placa grafica de tip Mali-T880MP2 la 900 MHz
  • Display cu diagonala de  5.5 inch, IPS, rezolutie 1920×1080 pixeli, sticla 2.5D, display SHARP cu Gorilla Glass 4
  • Memorie RAM 4GB, 16-bit dual-channel 1600 MHz LPDDR4x (12.8 GB/sec)
  • Memorie interna 64GB plus suport microSD de pana la 256GB
  • Camera principala are un senzor de 13MP + 5MP si poate filma la rezolutie 4K, cea secundara are senzorul de 5MP. Legat de filmarea 4K, mai mult ca sigur ca este “aranjata” din soft, nu este una reala!
  • Baterie cu capacitatea de 4000mAh cu tehnologie de incarcare rapida, bateria nu poate fi indepartata de catre utilizator, design metalic unibody
  • Greutate: 167 g
  • Grosime: 8.0 mm
  • 4G Cat6 VoLTE, LTE: FDD B1 2100MHz,FDD B20 800MHz,FDD B3 1800MHz,FDD B7 2600MHz
  • WIFI: 802.11b/g/n, GPS, FM, Dual SIM (Nano SIMx2) Bluetooth, senzor de amprente, USB reversibil
  • Sistem de operare Android 7.0 Nougat (UMi OS)
  • In caz ca sunteti interesati de acest model, oferta poate fi gasita in aceasta pagina, pretul este de numai 199.99USD, disponibil in nuantele “midnight black” si “champagne gold”.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.