Sari la conținut

Free talk: Problema Calinacho si Colo


q4e

Postări Recomandate

Romanul tipic apreciaza cel mai mult un scandal pe cinste, indiferent unde ar fi: la TV, pe strada, pe YouTube. Asadar, as vrea sa discutam despre mica disputa care a aparut intre "militianul" Youtube-ului, Calinacho, si "fenomenul" colo.

Cum sta treaba? Calinacho a facut un video in care il "critica distructiv", citez din Colo, pe acesta din urma. Iar Colo, a facut un video ca si raspuns. Sunt curios ce parere aveti despre cearta asta? Fiind prima asa de fatisa, odata cu inceperea asa-zisei "Politia Youtubeului". Dupa, va pot spune si parerea mea daca doriti :). C'mon

 

Ah da, aici sunt videourile cu pricina: 

 

 

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calinacho e tipul de om frustrat la maxim care isi face filme si el distruge toti youtuberii mari facandu-le roast de proasta calitate.

El spune ca se ia de canalul in sine, nu de persoana, si la facut prost academic pe Colo si multe alte jigniri, le-a numarat si in total erau 7-8, cum spune si Panda mai sus.

 

Din tot scandalul asta, Calinacho ori isi inchide canalul, ori nu ii mai raspunde lui Colo, ori nu mai auzim de el, subit.

Editat de samethief
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, Panda-Hns.Evict.Ro said:

http://imgur.com/a/Gr0OJ

 Aici il putem observa pe domnul Calinacho in habitatul lui natural, care ,insusi el,l-a facut pe Colo de 8 ori prost si de 2 ori ***** intr-un roast . Trist ....

Suntem pe Youtube, nu la box sau mma. Calinacho nu a zis niciodata ca "il bate" sau ii face ceva lui Colo. E o "lupta in vorbe", ca sa zic asa, sunt pe Youtube doar.

Simt ca trebuia sa lamuresc chestia asta, nu tin partea nimanui, mie personal colo mi se pare intr-adevar un prost academic, un badaran si mai mult ma abtin sa spun, ca sa nu isi ia lumea trigger pe aici (si mai ales ca acesta a ajutat oarecum la ridicarea acestei comunitati). La fel si Calinacho, chiar daca de cateva ori ii dau dreptate, mi se pare ca exagereaza si ar putea face ceea ce face mult mai bine decat atat, dar ca si intelect mi se pare ca il cam depaseste pe Colo, parerea mea.

8 minutes ago, samethief said:

Calinacho e tipul de om frustrat la maxim care isi face filme si el distruge toti youtuberii mari facandu-le roast de proasta calitate.

El spune ca se ia de canalul in sine, nu de persoana, si la facut prost academic pe Colo si multe alte jigniri, le-a numarat si in total erau 7-8, cum spune si Panda mai sus.

 

Din tot scandalul asta, Calinacho ori isi inchide canalul, ori nu ii mai raspunde lui Colo, ori nu mai auzim de el, subit.

Aici iti dau dreptate pana la un anumit punct, dar mi se pare indreptatit sa isi spuna parerea, mai ales ca sunt oameni care se uita si o apreciaza (sau nu). Mie unuia nu mi se pare ca face atacuri la persoana, se ia de oameni cum se prezinta ei pe YT, ca si "personaje", daca ma intelegi. Fiecare youtuber reprezinta "un personaj", ceva construit de catre persoana din spatale canalului, nimeni nu e 100% cum este si in backstages, te asigur. De aceea nu mi se par atacuri personale injuriile de genul "esti prost", iar acestea au rolul de a da un anumit efect videoclipului.

Din nou, nu sustin pe nimeni, chiar daca am ceva personal cu colo si cu contentul lui, colo pe care am si avut ocazia sa il cunosc la un moment dat, cand era mic pe yt si sa discut cu el. Mi se pare ca s-a cancerizat odata cu "faima" asta si ca are nevoie de ceva sa il trezeasca. Mai asteptam pareri :)

  • Like 1

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, Qubicon said:

16k dislike-uri de la ratatii care nu stiu nimic altceva decat putere si respect.

Trist.

Fiecare urmareste ce ii place, ca ii Colo, Selly sau Andra Gogan, idiferent cat de hated sunt. Dar un om inteligent si matur va trece orice prin filtrul critic, indiferent cat de mult ii place, ca-i muzica sau content pe youtube. DAR nu te poti astepta la asta de la niste copii, sa fim seriosi (pentru ca se observa clar ce audienta are Colo, in mare parte), de aceea ei stau si injura toata ziua si spameaza butoanele de dislike, fiind "uimiti" de raspunsul lui colo cu "argumente", ca sa zic asa. Pe de aplta parte, nici Calinacho nu a facut treaba prea buna, chiar daca stia ca videoul e, citez, "career suicide". Anyway, amadoi gresesc intr-o oarecare masura.

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Qubicon a spus:

16k dislike-uri de la ratatii care nu stiu nimic altceva decat putere si respect.

Trist.

 

Frumoasa mentalitate, daca ma uit la colo sunt RATAT? Asa pot spune si eu despre tine, daca te uiti la Calinacho esti un ratat. Daca iti spui parerea despre unu doar vazand la cine se uita e naspa atunci.

62YhqdA.png

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

76561198146610190.pngAddFriend.png

62YhqdA.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Adi100 a spus:

 

Frumoasa mentalitate, daca ma uit la colo sunt RATAT? Asa pot spune si eu despre tine, daca te uiti la Calinacho esti un ratat. Daca iti spui parerea despre unu doar vazand la cine se uita e naspa atunci.

 

 Daca te consideri ratat si afectat de ceea ce am spus inseamna ca faci din parte din acel fanbase.

Nu mai am nimic de spus.

Z3gX4zM.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@q4e Zic ca face "atacuri la persoana" fiindca in clipul in care ii face roast lui Colo l-a facut prost si alte injuraturi pe care nu le pot expune aici, pe numarate, de 7-8 ori. Le-a numarat chiar Colo. Ok, omu' e prost de felul lui, nu a mers pe principiul "voi invata sa ajung ceva in viata", a ajuns fara sa invete, omu' stie sa vorbeasca, nu e chiar asa prost, insa, alta e ideea. 

Calinacho spune ca face roast canalului in sine, ci nu persoanei, atunci de ce il jigneste pe Colo? Asta se subintelege ca persoana e proasta, ci nu canalul.

Editat de samethief
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai "intervine" nimeni? C'mon

Aici e al doilea video al lui Calinacho (stiu ca am intarziat mult, dar asteptam raspunsul lui Colo ca sa le pun pe amblele :)) )

Mie unuia mi se pare unul dintre cele mai bune videouri de pe canalul lui Calinacho, a atins cam tot ce putea atinge. 

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, q4e a spus:

Nu mai "intervine" nimeni? C'mon

Aici e al doilea video al lui Calinacho (stiu ca am intarziat mult, dar asteptam raspunsul lui Colo ca sa le pun pe amblele :)) )

Mie unuia mi se pare unul dintre cele mai bune videouri de pe canalul lui Calinacho, a atins cam tot ce putea atinge. 

A spus colo ca nu mai face video, a lasat pe fb lui si in comentarii parerea lui.

  • Like 1

62YhqdA.png

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

76561198146610190.pngAddFriend.png

62YhqdA.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok atunci, se pare ca subiectul nu mai prea e de actualitate, iar topicul inactiv. Multi youtuberi si-au exprimat opinia pe acest subiect in topicuri separate, pe care va recomand sa le urmariti.

 

T.C. (daca mai are cineva ceva de spus, imi dati PM si il redeschidem)

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.