Sari la conținut

[ACCEPTAT]Sugestie modificare "Cafenea"


godзлато_

Postări Recomandate

În prezent, categoria Cafenea are următoarele subcategorii: Media (filme și seriale), Sport, News, Polls, Forum Games, Free Talk și Music Only.

 

Ce propun eu:

 

1. Eliminarea categoriei News.

Motiv: Nefolositoare. Nu este deloc practic să citești știri pe un forum, în condițiile în care există deja știrile undeva, pe o publicație online, într-un format mult mai accesibil. În cazul în care cineva vrea să comenteze o știre, am putea deschide un simplu topic în categoria Free Talk, unde să lăsăm link-urile știrilor importante pe care vrem să le comentăm.

 

2. Eliminarea categoriei Polls.

Motiv: E în plus. Dacă vrem să aflăm ce păreri avem despre diverse brand-uri sau, mă rog, despre altceva, putem discuta asta în Free Talk, detaliat și fără postări doar de dragul de a avea mai multe.

 

3. Adăugarea categoriei Recenzii și experiențe.

În această categorie am putea posta recenzii despre filme, seriale, cărți sau a relata experiențe plăcute sau neplăcute pe care le-am avut cu un produs sau pe care le-am întâmpinat într-un restaurant, pub, hotel etc.  Recenziile trebuie să fie sută la sută făcute de către noi, nu copiate de pe alte bloguri sau site-uri. Cu ce ne-ar ajuta o recenzie a unui serial, spre exemplu? Păi, concret, ne-ar convinge mai mult să vedem acel serial. Nu cred că e nimeni străin de faptul că, în viitor, alți membri ai comunități nu vor posta în Media doar firme și seriale pe care le-au văzut, ci vor posta la grămadă, doar pentru postări în plus. Recenzia este garanția că merită să te uiți la serialul respectiv, iar asta, bineînțeles, dacă ești de acord cu părerea pe care o are autorul recenziei.

 

4. Necontorizarea postărilor din Forum Games.

Nu știu sigur dacă sunt contorizate în momentul de față, că n-am postat acolo, dar tind să cred că sunt. N-am nimic cu o astfel de categorie, câteodată e caterincă, dar trebuie evitat spam-ul pentru postări acolo.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, godзлато_ said:

În prezent, categoria Cafenea are următoarele subcategorii: Media (filme și seriale), Sport, News, Polls, Forum Games, Free Talk și Music Only.

 

Ce propun eu:

 

1. Eliminarea categoriei News.

Motiv: Nefolositoare. Nu este deloc practic să citești știri pe un forum, în condițiile în care există deja știrile undeva, pe o publicație online, într-un format mult mai accesibil. În cazul în care cineva vrea să comenteze o știre, am putea deschide un simplu topic în categoria Free Talk, unde să lăsăm link-urile știrilor importante pe care vrem să le comentăm.

 

2. Eliminarea categoriei Polls.

Motiv: E în plus. Dacă vrem să aflăm ce păreri avem despre diverse brand-uri sau, mă rog, despre altceva, putem discuta asta în Free Talk, detaliat și fără postări doar de dragul de a avea mai multe.

 

3. Adăugarea categoriei Recenzii și experiențe.

În această categorie am putea posta recenzii despre filme, seriale, cărți sau a relata experiențe plăcute sau neplăcute pe care le-am avut cu un produs sau pe care le-am întâmpinat într-un restaurant, pub, hotel etc.  Recenziile trebuie să fie sută la sută făcute de către noi, nu copiate de pe alte bloguri sau site-uri. Cu ce ne-ar ajuta o recenzie a unui serial, spre exemplu? Păi, concret, ne-ar convinge mai mult să vedem acel serial. Nu cred că e nimeni străin de faptul că, în viitor, alți membri ai comunități nu vor posta în Media doar firme și seriale pe care le-au văzut, ci vor posta la grămadă, doar pentru postări în plus. Recenzia este garanția că merită să te uiți la serialul respectiv, iar asta, bineînțeles, dacă ești de acord cu părerea pe care o are autorul recenziei.

 

4. Necontorizarea postărilor din Forum Games.

Nu știu sigur dacă sunt contorizate în momentul de față, că n-am postat acolo, dar tind să cred că sunt. N-am nimic cu o astfel de categorie, câteodată e caterincă, dar trebuie evitat spam-ul pentru postări acolo.

1. Sunt oarecum pro, dar doar pentru faptul ca e incarcata sectiunea, nu ca ar fi chiar asa de useless categoria.

2. Contra, fiecare comunitate are un poll area de genul, putem sa combatem post-hunt-ul prin inchiderea topicurilor sau pur si simplu sa nu se poata da reply in sectiune.

3. Mi se pare ca avem deja o categorie de genul, plus ca nu stiu cat de multi ar posta si ar fi activi acolo, caci despre asta e vorba pana la urma. Asadar, contra.

4. Asta e un subiect etern, iar posturile nu sunt contorizate din cate stiu eu (pe sectiune ma refer). Ar trebui pusa o limita de posturi/ saptamana(sau alta perioada) la sectiunile cu spam potential.

 

Si mie unuia mi-ar placea sa punem mai mult accent pe "Free discussions", sa discutam intre noi pe teme, sa ne cunoastem si altele asemenea. Acum, ramane la latitudinea membrilor. 

 

>>>>Q4e<<<<

| founder  showdown(Arena)] |

  • Check out some of my tutorials: here
Spoiler

 

 

 

  • Check out some of my plugins: here
Spoiler

 

  • More stuff coming soon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. pro

2. pro

3. contra

4. pro

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.08.2017 la 8:05, HATEAND a spus:

1. pro

2. pro

3. contra

4. pro

Idem

 

„Să nu legi niciodată prietenie cu omul pe care nu-l poți respecta.”    

                             Anonymous

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezolvate toate iar punctul 3 este respins.

Locked.

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.