Sari la conținut

NETFLIX: discuții ale utilizatorilor, dar și informații pentru achiziționare


godзлато_

Postări Recomandate

Acest topic este deschis pentru discuții între utilizatorii Netflix și, totodată, pentru cei care doresc să se aboneze la Netflix.

 

Pentru început, ce este Netflix?

 

Netflix, Inc. este o companie americană, care se ocupă cu distribuirea și producția de filme. A fost fondată în anul 1997 de Reed Hastings și Marc Randolph, cu sediul actual în Los Gatos, California.


Pe data de 6 ianuarie 2016, compania a intrat pe piața de streaming video on demand online din România, Republica Moldova și alte 128 de state și teritorii. Pe piața română a intrat în competiție cu HBO GO și serviciile locale Seenow, Voyo și Digi Play.

 

În România, compania oferă servicii pe baza a trei tipuri de abonamente: la 7,99 EUR, 9,99 EUR și 11,99 EUR. La lansare, în ianuarie 2016, serviciul Netflix disponibil în România, nu avea încă suport și subtitrări în limba română, generând nemulțumirea publicului, potrivit Wikipedia.

 

De ce  îți recomand Netflix?

 

1. Ai destul de multe filme și seriale, cu subtitrări;

2. Chiar dacă închizi browser-ul, filmul rămâne încărcat până la ultimul minut vizionat și poți începe oricând să te uiți la continuare;

3. E destul de practică platforma. Spre exemplu, la un serial, episoadele se derulează singure;

4. Are un buton skip pentru intro-uri, ceea ce mi se pare destul de ok;

5. Poți folosi aplicația pe pc, mobil, tabletă și smart tv.

 

Prețuri

 

6daea42938eae9ffb2fd02002528bf2a-822x0-0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
La 12.02.2018 la 13:00, Red a spus:

Puteti sa va faceti cont, pe un card de credit fals, (prima luna este gratuit), iar apoi dezactivati contul acela, si va creeati altul.

Nu cred ca e nevoie sa luam chiar orice gratis, chiar daca gasim si filme pe net gratuit, eu zic ca se merita sa iti cumperi basic sau standard pe netflix, eu mi-am luat azi netflix-ul si am 1 luna gratuit si cred ca o sa raman cu el cateva luni, singurul dezavantaj este ca nu apare filmele noi, de acum 2-3 luni.

Smecher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, Garfielld said:

Nu cred ca e nevoie sa luam chiar orice gratis, chiar daca gasim si filme pe net gratuit, eu zic ca se merita sa iti cumperi basic sau standard pe netflix, eu mi-am luat azi netflix-ul si am 1 luna gratuit si cred ca o sa raman cu el cateva luni, singurul dezavantaj este ca nu apare filmele noi, de acum 2-3 luni.

daca e gratis de ce as da bani =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Red a spus:

daca e gratis de ce as da bani =))

pentru ca asa e normal sa dai bani pentru ca si ei au dat bani cand au facut filmele si ei dau bani pentru a tine site-ul, doar ca noi suntem obisnuiti cu filelist si the pirate bay :)

 

Smecher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Red a spus:

daca e gratis de ce as da bani =))

Minte de copil care inca traieste in pestera filelist si filme online gratis. Daca eram in Germania sau in tari in care pirateria si chestiile de genul sunt interzise si se lasa cu amenda, nu cred ca ti convenea sa dai 1000 euro amenda in loc de 10 euro pt Netflix

 

Recomand Netflix si serviciile lor, oferta o calitate foarte buna a fimelor (720p si 1080p), subtitrari bune si o gama variata de filme.

 

Netflix nu este un serviciu gratis

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, HATEAND a spus:

Minte de copil care inca traieste in pestera filelist si filme online gratis. Daca eram in Germania sau in tari in care pirateria si chestiile de genul sunt interzise si se lasa cu amenda, nu cred ca ti convenea sa dai 1000 euro amenda in loc de 10 euro pt Netflix

 

Recomand Netflix si serviciile lor, oferta o calitate foarte buna a fimelor (720p si 1080p), subtitrari bune si o gama variata de filme.

 

Netflix nu este un serviciu gratis

cum a zis si @HATEAND in alte tari siteurile de piratare sunt blocate si daca te pinde cineva ca piratezi ceva iei amenda mare si vorbesc si de muzica, daca iti iei muzica de pe net gratis iei o amenda mult mai mare decat platesti 1 an pt spotify

Smecher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 20.04.2018 at 1:48 PM, Garfielld said:

cum a zis si @HATEAND in alte tari siteurile de piratare sunt blocate si daca te pinde cineva ca piratezi ceva iei amenda mare si vorbesc si de muzica, daca iti iei muzica de pe net gratis iei o amenda mult mai mare decat platesti 1 an pt spotify

Ce bine ca in Romania poti fii "pirat".

Netflix e fain da nu prea se merita sa platesti (parerea mea)  

REEEEEEEESPEEEEEEEECTTTTT SAU SAL ????

Mod+VIP HNS

Helper+VIP JB

Youtube Channel : https://www.youtube.com/user/ScheletulRO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Eu împart contul cu 3 prieteni şi unul dintre ei are un Smart TV 4k şi se foloseşte foarte mult de netflix şi mai ales că poţi vedea filmele UltraHD, recomand din toată inima.

nQ9gBVT.png

Nu îmi cereţîn PM avataresemnături/ logosgrade/ etc. Faceţi cerere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, chebacc a spus:

Eu împart contul cu 3 prieteni şi unul dintre ei are un Smart TV 4k şi se foloseşte foarte mult de netflix şi mai ales că poţi vedea filmele UltraHD, recomand din toată inima.

Si eu la fel :))

Tovarasii mei sunt norocosi rau :))). Recomand si un cont de HBO:GO.

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
On 4/20/2018 at 10:23 AM, HATEAND said:

Minte de copil care inca traieste in pestera filelist si filme online gratis. Daca eram in Germania sau in tari in care pirateria si chestiile de genul sunt interzise si se lasa cu amenda, nu cred ca ti convenea sa dai 1000 euro amenda in loc de 10 euro pt Netflix

 

Recomand Netflix si serviciile lor, oferta o calitate foarte buna a fimelor (720p si 1080p), subtitrari bune si o gama variata de filme.

 

Netflix nu este un serviciu gratis

yea, guilty of charges ... am platit 3,2k euro pentru 1 film si cateva episoade dintrun serial ... (Germany)

 

16 euro lunar nu e mult, calitatea este foarte buna .. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • case a prezentat acest topic

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.