Sari la conținut

Review sistem Gaming Red Golem v4 by PC Garage


StaR-De-CarTieR

Postări Recomandate

carcasa-3-700x700.jpg

PC Garage a realizat un sistem denumit Red Golem v4, o bestie speciala pentru gaming care ar trebui sa multumeasca orice gamer cu pretentii ceva mai ridicate. Partea buna este ca poti face si streaming de pe acest sistem, lucru tot mai cerut de catre pasionatii de jocuri video. Noi ne-am jucat pe el si am tras niste concluzii.

Pana sa incepem review-ul vreau sa va spun ca noi am mai testat sisteme cu procesoarele AMD Ryezen. Le gasiti pe toate AICI. Am mai testat chiar o platforma similara, iar in curand incercam sa testam si procesorul Ryzen 3 1200, insa ne-am confruntat cu o serie de probleme tehnice.

Specificatii

Procesor: AMD Ryzen 7 1700 3GHz
Placa video: AMD RX 580 Gigabyte
Placa de baza: MSI B350 TOMAHAWK
RAM: 16GB Corsair DDR4 3000 MHz
Stocare: 1x HDD 1TB Seagate si 1x SSD 120GB Kingston UV400
Carcasa: SilentiunPC Gladius M35W Pure Black
Sursa: Seasonic M12II-520 EVO Edition Bronze

Photo-31.08.2017-21-24-56-e1504206899773-525x700.jpg

Acolo unde s-a putut am folosit chiar benchmark-ul oferit de joc. Oricum, sistemul se descurca excelent asa cum o sa vedeti si voi in tabel. Jocurile au fost rulate pe setarile cele mai inalte. Recunoastem ca nu ne-am jucat excesiv de mult din cauza timpului limitat, insa ne-am putut face o idee despre performanta generala a sistemului.

Joc    FPS Min    FPS Max    FPS Avg
Sniper Elite 4    40    136    88
Rise of the Tomb Raider    23    116    70
HITMAN    11    103    57
GTA 5    19    143    81
Civilization 4    22    89    56
Witcher 3    37    64    47
Mafia 3    9    60    39
Altele

Acum ca ati vazut cum se descurca in jocuri, vreau sa va povestesc putin despre sistem. Acesta este construit de echipa PC Garage si vine impachetat intr-o cutie normala protejata la interior de spuma. Sistemul arata foarte bine la prima vedere, iar carcasa pare mai mare decat una normala.

carcasa-2-700x700.jpg

Nu este o carcasa full tower, insa este putin mai mare decat o carcasa middle tower clasica, aceasta fiind mai inalta cu cativa cm. Spatiul la interior pentru wire management m-a impresionat. Echipa a facut o treaba fantastica la montare si toate cablurile sunt ascunse in spatele placii de baza. Nici mie nu cred ca imi reusea atat de bine. Plus ca are panou transparent, fan controller inclus  si filtre de praf + posibilitatea de a monta o unitate optica

msi-tomahawk-700x700.jpg

Placa de baza MSI o detin si eu. Sunt foarte multumit de ea si ofera numeroase porturi de 3 pini pentru ventilatoare. Eu am 5 ventilatoare conectate direct pe placa de baza si cred ca mai am un loc liber. Ai porturi SATA la 90 de grade, iluminare cu LED-uri rosii, port M.2 pentru SSD si un design atragator. Singura ei problema este placa de sunet foarte slaba, de aceea eu mi-am achizitonat un ASUS Soar STRIX.

Photo-31.08.2017-21-25-39-e1504206950956-525x700.jpg

Sursa este una de foarte buna calitate, Seasonic fiind cel mai mare producator. Dispune de eficienta crescuta, certificare Bronze, cabluri invelite si condesatori de buna calitate. Sursa o sa tina in viata sistemul fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.