Sari la conținut

Un fost internațional nu-i iartă pe tricolori...


StaR-De-CarTieR

Postări Recomandate

Un fost internațional nu-i iartă pe tricolori...
Un fost internațional nu-i iartă pe tricolori: "E o rușine! Asta e grupă grea?"


Image

Ionel Ganea, fostul atacant al României, a criticat dur modul în care s-au prezentat tricolorii în campania de calificare pentru Campionatul Mondial din 2018 și susține că oamenii de la echipa națională nu se pot plânge de o grupă grea.

 În momentul de față, naționala e dezamăgire toatală din toate punctele de vedere. Eu am prieteni afară, oameni de fotbal, mai discut cu ei, și toată lumea se interesează ce e cu echipa națională, pentru că e o rușine în momentul de față. 
Eu am mai auzit oameni care comentează despre națională și se spune că am avut o grupă grea. Ce grupă grea am avut? N-am fost în grupă cu Portugalia, cu Italia, Germania, Franța. Avem meci greu cu Muntenegru? Meci greu cu Kazahstan? Noi cu oricine avem e meci greu, nu e normal" 
a spus Ganea la TV Dolce Sport.

România a ratat calificarea la Campionatul Mondial din 2018. Tricolorii au rămas fără șanse matematice de a participa la turneul final după înfrângerea cu 0-1 din Muntenegru, cu două etape înainte de finalul campaniei de calificare. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.