Sari la conținut

Problema lag pc urgent


HATEAND

Postări Recomandate

  • Ce problema intampinati ? : Am observat ca astazi dupa ce deschid un joc si ma joc aprox 20 de minut, programul Realtek HD Audio e cel care foloseste cel mai mult din CPU http://i.imgur.com/oXmrCZb.png iar pc-ul incepe sa scoata un sunet ca un radiator cu problem si jocul imi merge cu un lag infernal, iar dupa ce inchid programul revine totul la normal, totul pe high merge excelent. Nu mi s-a mai intamplat asta. Oare de la ce sa fie? Sa dau un reinstall la windows?
  • De cand intampinati aceasta problema ? : De azi
  • V-ati mai confruntat in trecut cu aceasta problema ? : Nu
  • Ati efectuat modificari la pc / laptop inainte ca problema sa apara ? : Nu

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ce temperatura are procesorul.Daca sare de 50 celsius nu e bine si trebuie schimbat coolerul

edit: intra in bios ca sa vezi temperatura.Vb pe pm daca nu te descurci

  • Like 1

 

89.40.104.192:27015

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, bq123 a spus:

vezi ce temperatura are procesorul.Daca sare de 50 celsius nu e bine si trebuie schimbat coolerul

edit: intra in bios ca sa vezi temperatura.Vb pe pm daca nu te descurci

totul merge foarte bine, jocurile imi merg perfect totul pe high dar dintr-o data in timp ce ma joc programul Realtek HD Audio ajunge sa foloseasca ffff mult din procesor, pc-ul incepe sa scoata un sunet ca o tiuiala iar jocul imi merge EXTREM de prost in lag dar dupa ce inchid programul ala totul revine la normal si merge perfect. probabil temperatura creste la procesor din cauza programului cand ruleaza, dar de ce se deschide acel program cat timp eu n am placa de sunet si niciun driver de sunet instalat si de ce foloseste atat de mult din procesor incat imi fute tot pc-ul?

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Kevin S. a spus:

Sincer, eu l-aș dezactiva, nu te ajuta cu nimic dacă ai de la windows 8/8.1 în sus, ai parcă de la windows.

am dat ca e o problema la audio si m-a pus sa dau update la driver si vad ca pana acum e totul ok

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, hateand said:

am dat ca e o problema la audio si m-a pus sa dau update la driver si vad ca pana acum e totul ok

Eu ți-aș propune să dezinstalezi driver-ul Realtek pentru că nu se mai folosește cum se folosea la Windows 7  sau XP ! acum are Windows-ul Audio driver.

76561198858125409.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-a pus windows-ul sa-l instalez si acum am deschis GTA5 si a ajuns driver-ul audio sa foloseasca din procesor aproape cat folosest si gta5-ul =)))

http://imgur.com/a/4ymPz

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, kalașhnikov a spus:

Așa îmi dădea și mie.

O să urmeze să-ți dea bluescreen-uri.

E de la placa de bază sau rami.

tot de la driverul audio?

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am dezinstalat driver-ul, am intrat in gta5, peste 2 min a inceput sa se auda suntetul care tot apare cand intru intr-un joc, acel bazait, mi s-a deschid Realtek HD tot asa folosea mai mult din procesor ca gta5-ul si cand l-am inchis s-a oprit bazaitul si pc-ul a revenit.

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, hateand a spus:

Acum am dezinstalat driver-ul, am intrat in gta5, peste 2 min a inceput sa se auda suntetul care tot apare cand intru intr-un joc, acel bazait, mi s-a deschid Realtek HD tot asa folosea mai mult din procesor ca gta5-ul si cand l-am inchis s-a oprit bazaitul si pc-ul a revenit.

Du-l la un service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Post inactiv, cred ca ai rezolvat de o luna, daca nu , il redeschidem.

  • Like 1

 

„Să nu legi niciodată prietenie cu omul pe care nu-l poți respecta.”    

                             Anonymous

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.